okeyRenkli Okey 101 Okey Oyunlarını Hemen Oyna. Oyunokey.com

Canlı Okey Siteleri

Canlı Okey Siteleri

 

Pandemi ile insanların günlük internet kullanımı %100 arttı. Herkes evde zaman geçiriyor. Bu da sosyalleşmelerini engelliyor. İnsanlar da kendini internete atıp sosyalleşmenin yollarını arıyor. İşte tam da bunun için internette çeşitli siteler mevcut. Özellikle hem okey oynayıp hem de yeni insanlarla tanışıp canlı okey oynayıp canlı sohbet ederek ve canlı radyo dinleyerek zaman geçirmek istiyorsanız aşağıdaki sitelere bir göz attın, işte en eğlenceli on canlı okey sitelesi:

 

1-Oyunokey.com

 

2-Okeyy.net

 

3-okey.kerizim.com

 

4-Facebook.com

 

5-cikcik.com

 

6-maksatokey.com

 

7-Okey Online (Android cihazlar için Play Store’da)

 

8-101 Okey (Android cihazlar için Play Store’da)

 

9-Okey Pro (Android cihazlar için Play Store’da)

 

10-Okey Extra (Android cihazlar için Play Store’da)

 

 

 

101 Okey nedir nasıl oynanır?

Yüz bir okey dört kişi ile birden çok tur ile oynanır. Bu oyunda istenen sonuç mümkün olduğu kadar az puan alarak oyunu kazanmaktır. Tüm turların sonunda en az puanı kazanmış olan oyuncu oyunun kazananıdır. Puanlar eldeki kalan taşların üzerindeki sayılarla hesaplanır (örneğim: bir adet siyah 3 = 3 üç puan, bir adet kırmızı 11 = 11 puan). Oyun destelerden çekecek taş kalmayıncaya kadar oynanabileceği gibi kişilerden birinin elini bitirmesi ile de tamamlanabilir. Oyun belli başlı turlardan oluşur. (Örneğin: üç, beş, yedi, dokuz veya on bir tur) tüm turlar kişilerden birinin elini tamamlamasına kadar devam eder.

 

Renkli okey nedir nasıl oynanır?

Oyunu oynayan kişi grubunun belirteceği renge göre sarı – siyah ya da kırmızı – yeşil benzeri renk gruplandırmaları bitirildiğinde iki katı ceza verilir. Bu de demek oluyor ki elini bitiren oyuncu ortaya bıraktığı taş sarıysa ve oyunun başından beri okeyin rengi olarak sarı belirlenmişse bu olayda kaybeden kişi veya kişiler iki katı cezalandırma puanı alırlar.

 

Düz okey nedir nasıl oynanır?

En bilinen türünde iki sette toplam yüz altı adet taş bulunur. Taşlar, birden on üçe kadar numaralandırılmış olup dört ayrı renge sarı, siyah, kırmızı, mavi renklere ayrılmıştır. Her rakamdan ikişer adet bulunur. Bulunanların yanı sıra bütün taşlar içerisinde toplam iki tane ‘yalan okey‘ adı verilen taşlar da vardır. Oyunun başında bir kişiye on beş, kalan üç kişiye on dört taş dağıtılır. Istakasında on beş taş bulunan kişi oyuna başlar ve taş çıkartır. Kişiler her bir turda masadan veya birbirlerinden (bir önceki kişiden) üst üste konulmuş haldeki taşlardan bir tane taş alır ve ıstakasından bir tane taş çıkararak sahip olduğu taşları tamamlayıp oyunu bitirmek için çalışır. Oyunun daraldığı zaman zarfında elinde okey bulunan kişi asıl jokeri yere atıp bitti okey diyebilir. Yalancı okey taşı ile masada açılan okey art arda perde kullanılmaz. Ancak kimse birbirinin ıstakasındaki taşları bilemez ve göremez.

 

101 okey nasıl oynanır? Renkli Okey Nasıl Oynanır? Düz Okey Nasıl Oynanır? Okey oyna – 101 okey oyna- oyun okey- katlamalı okey oyna, renkli okey oyna, 101 oyun oyna, eşli okey oyna, katlamasız okey oyna ,canlı okey oyna, canlı radyo dinle, canlı sohbet et.

 

 

 


Yazar: admin

Görüntüleme: 2046 defa

Kategori: Okey Salonları

Yayınlanma Tarihi: 30 Temmuz 2021

Cevap bırakın