okeyRenkli Okey 101 Okey Oyunlarını Hemen Oyna. Oyunokey.com

Renkli Okey Nasıl Oynanır Nedir ?

OKEYDE RENKLİ OKEY OYNAMA NEDİR?

Renkli okey oyna yapısı ve türleriyle oyuncular için heyecanlı ve keyifli bir tercihtir. Ev ortamında oynama imkânı olduğu gibi farklı ortamlarda da oynanabilir. 101 Okey, katlamalı okey, katlamasız okey, düz okey gibi okey türleri yanında renkli Okey türü vardır. Renkli okey nasıl oynanır , nedir ve normal okeyden farkı nedir diye sorulduğunda şu ayrıntılara değinebiliriz.

RENKLİ OKEYİN DÜZ OKEYDEN FARKI NEDİR ?

 

Renkli okey normal okeyden farklı olarak bir takım kriterleri vardır. Oyuncu grubunun belirleyeceği renge göre kırmızı – siyah veya sarı – yeşil gibi renk guruplarında bitirdiğinde 2 misli ceza verilir. Yani elini bitiren kişi ortaya attığı taş kırmızı ise ve oyunun başında okey rengi olarak kırmızı söylenmişse bu durumda kaybeden taraf veya taraflar ikimize ceza puanı alırlar.

Renkli okeyde kullanılacak olan bir diğer farklı yöntem de sayı düşme yoludur. Belirlenmiş olan üst limit üzerinden her el sonunda alınan cezalara göre puan silinerek ilk sıfıra ulaşan taraf ya da taraflar kaybetmiş sayılır. Renkli okey oyununda gösterge ile de ceza verilir. Oyunun başında oyuncuları dikkatli olmalı gösterge elinize gelmişti İlk turda bunu söylemelisiniz. Gösteri yapıldığında rakiplerinizden veya rakibi neden belirli ceza puanı silinerek rakip sıfıra bir adım daha yaklaştırılır.

RENKLİ OKEYDE HIZLI BİTME TAKTİĞİ NEDİR ?

Okeyde renkli oynama nedir ve nasıl etkili oynanır diye konuyu açtığımızda renkli okey oynarken taktikler geliştirerek daha etili oynayabileceğinizi ve arkadaşlarınıza hünerlerinizi gösterebileceğimizi söyleyebiliriz. Renkli okey oynarken evvela aklınızda bulunması gerekli olan konu göstergedir. El dağıtıldığında göstergenin varlığını ve yokluğunu kontrole etmeli var ise muhakkak ilk elde bunu belirtmelisiniz. Böylece rakiplerinize ceza aldırmış olacaksınız.


Yazar: admin

Görüntüleme: 12920 defa

Kategori: Okey Salonları

Yayınlanma Tarihi: 09 Temmuz 2021

Cevap bırakın